V elektrických termínech, jaká je definice "odpojení"?

6

Kraj Santa Cruz, CA, USA

Pracuji na projektu, který vyžaduje, aby elektrikář instaloval "odpojení" v budově / boudě odděleně od mého domu (podle NEC 225.31). Nejsem s tímto pojmem obeznámen a chtěl bych lépe porozumět tomu, co by mohlo být možné považovat za "odpojení"?

Může to někdo zpracovat? Například jednoduchý stěnový spínač může být považován za "odpojení"? Nebo to musí být něco robustnějšího, jako je dílčí panel?

    
dané Mike B 09.07.2015 16:07

2 odpovědi

10

National Electrical Code 2014

Chapter 1 General

Article 100 Definitions

Disconnecting Means. A device, or group of devices, or other means by which the conductors of a circuit can be disconnected from their source of supply.

Může zahrnovat spínač, jistič, kabel a konektor (někdy) nebo skupina výše uvedených zařízení.

Existují další ustanovení kódu, která diktují, jak tato zařízení mohou a nemohou být použita. Ale v jádru toho zařízení, které může odpojit vodiče obvodu od zdroje napájení, je odpojovací prostředek .

V kontextu samostatné budovy budou obvykle používány buď jističe nebo zařízení typu switch.

    
odpověděl 09.07.2015 17:24
5

Přepínací přepínače lze použít jako odpojovače (obvykle v případech, jako je 225.39 (A) níže). Velmi doslovný výklad níže uvedeného kódu by umožnil řádně dimenzované přepínací přepínače sloužit jako odpojení pokud jsou vaše obvody napájeny přímo z vašeho hlavního panelu (protože dílčí panel by vyvrátil potřebu dalšího odpojení ), ale v případě více okruhů, myslím, že byste chtěli uvažovat o něco víc jako pull-type odpojit nebo jističe.

Budu podvádět, protože jsem viděl vaši další otázku: V případě podavače 30A na dílčí panel se vypínače ve vašem dílčím panelu stanou vaším odpojením pro každý obvod nebo, jak je uvedeno v komentářích, pokud máte ve svém dílčím panelu hlavní vypínač, slouží jako hlavní odpojit.

225.33 Maximum Number of Disconnects.

(A) General. The disconnecting means for each supply permitted by 225.30 shall consist of not more than six switches or six circuit breakers mounted in a single enclosure, in a group of separate enclosures, or in or on a switchboard or switchgear. There shall be no more than six disconnects per supply grouped in anyone location.

(B) Single-Pole Units. Two or three single-pole switches or breakers capable of individual operation shall be permitted on multiwire circuits, one pole for each ungrounded conductor, as one multipole disconnect, provided they are equipped with identified handle ties or a master handle to disconnect all ungrounded conductors with no more than six operations of the hand.

a

225.39 Rating of Disconnect. The feeder or branch-circuit disconnecting means shall have a rating of not less than the calculated load to be supplied [...].

(A) One-Circuit Installation. For installations to supply only limited loads of a single branch circuit, the branch circuit disconnecting means shall have a rating of not less than 15 amperes.

(B) Two-Circuit Installations. For installations consisting of not more than two 2-wire branch circuits, the feeder or branch-circuit disconnecting means shall have a rating of not less than 30 amperes.

    
odpověděl 09.07.2015 16:33

Přečtěte si další otázky týkající se značek